clinical research

committed to You

O nas

Historia

Monipol jest firmą prowadzącą badania kliniczne na zlecenie - Contract Research Organization (CRO) założoną w 1995 roku. Jej głównym kapitałem jest wieloletnie doświadczenie, umiejętność dostosowania się do potrzeb sponsorów oraz doskonale wykształceni pracownicy. Założycielami firmy są dr Jarosław Stępień i dr Raphael Teichmann.
Dr Stępień urodził się w Polsce w 1956 roku, tu się wychował i studiował medycynę w Krakowie. Dr Teichmann urodził się w 1959 roku także w Polsce, wychował się w Niemczech i studiował biologię w Kolonii i Duesseldorfie.

Pracując w międzynarodowej firmie farmaceutycznej obydwaj zajmowali się prowadzeniem badań klinicznych. Z jej ramienia w pierwszej połowie lat 90 prowadzili badania kliniczne w Polsce. Mając doskonałe doświadczenie z polskimi badaczami i ich pacjentami w roku 1995 założyli firmę monipol zajmującą się prowadzeniem badań klinicznych na zlecenie w Polsce i wszystkich krajach niemieckojęzycznych.

W latach 2002-2013 w ramach monipolu działał nowoczesny, 24-łóżkowy oddział badań fazy I.

W 2004 roku, na podstawie audytu certyfikującego, firma TŰV Rheinland CERT potwierdziła, że monipol wdrożył i stosuje System Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2000.

W roku 2005 monipol został członkiem założycielem Across Alliance – stowarzyszenia europejskich firm CRO, które w roku 2006 otrzymało certyfikat ISO 9001:2000 w zakresie International Project Management.

W roku 2012 monipol został członkiem Polskiego Związku Pracodawców Firm Prowadzących Badania Kliniczne na Zlecenie – POLCRO.